PROCHEM: Zawarcie umowy na prace projektowe.

opublikowano: 2020-09-24 17:22

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2020
Data sporządzenia: 2020-09-24
Skrócona nazwa emitenta
PROCHEM
Temat
Zawarcie umowy na prace projektowe.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd PROCHEM S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Emitent”) informuje, że w dniu 24 września 2020 r. otrzymał obustronnie podpisaną umowę o prace projektowe, którą zawarł z konsorcjum firm PORR S.A. oraz TGE Gas Engineering GmbH.
Na podstawie ww. umowy Emitent – jako Projektant, zobowiązany jest do wykonania części prac projektowych dla inwestycji obejmującej "Rozbudowę części lądowej Terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu".
Termin wykonania umowy (z wyłączeniem dokumentacji powykonawczej) strony określiły na 30 września 2021 roku.
Jednocześnie Zarząd Emitenta informuje, że jest to kolejna umowa zawarta z konsorcjum firm PORR S.A. oraz TGE Gas Engineering GmbH na prace projektowe przy inwestycji dotyczącej terminalu LNG.
W maju 2020 r. Emitent zawarł ze wskazanych konsorcjum umowę na prace projektowe dla inwestycji objemującej "Rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu w oparciu o układ regazyfikatorów SCV i zwiększenie mocy regazyfikacyjnej".

W ocenie Zarządu okoliczność zawarcia umowy w maju 2020 r. nie spełnia samodzielnie kryteriów dla informacji poufnej określonych w art. 7 ust. 1, 2 i 4 MAR z uwagi na wartość tych umów.

Jednakże w związku z tym, że w dniu dzisiejszym łączna wartość umów o prace projektowe łączących Emitenta oraz konsorcjum firm PORR S.A. i TGE Gas Engineering GmbH osiągnęła poziom 8,8 mln zł netto, Zarząd spółki Emitenta uznał, że powyższa informacja spełnia kryteria dla informacji poufnej określone w art. 7 ust. 1, 2 i 4 MAR.

Wynagrodzenie Emitenta za wykonanie umów ma charakter ryczałtowy i jest wypłacane w ratach powiązanych z zaawansowaniem prac.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-09-24 Jarosław Stępniewski Prezes Zarządu