Giełdowe spółki poza przetargiem na OCSŁR

DI, PAP
opublikowano: 08-11-2010, 10:21

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA wyłoniło czterech potencjalnych wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do  złożenia ofert w przetargu na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej - etap I - podało CPI MSWiA.

Wśród potencjalnych wykonawców nie ma żadnej spółki z GPW, choć wcześniej wnioski o dopuszczenie do postępowania złożyło konsorcjum z Asseco Poland, konsorcjum z ATM i spółka Wasko.

CPI MSWiA do złożenia ofert zaprosiło: Siemens IT Solutions and Services; konsorcjum Thales Communications i Thales Rail Signalling Solutions; konsorcjum Alcatel-Lucent Polska i Selex Communications; Motorola Polska, Motorola Polska Elektronics.

Wcześniej wnioski o dopuszczenie do postępowania złożyły także: konsorcjum Texel, Sat-Guard Defence i Asseco Poland; konsorcjum EADS Secure Networks Oy i ATM; Wasko; konsorcjum Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, IABG i Science Aplications International Corporation.

Zostali oni wykluczeni z postępowania z powodów formalnych.

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA w połowie sierpnia ogłosiło przetarg na OCSŁR.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, budowa i wdrożenie zintegrowanego cyfrowego systemu łączności radiowej dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa (OCSŁR-1) na terenie miasta Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Trójmiasta, Górnośląskiego Związku Metropolitalnego oraz powiatów: gdańskiego, wołomińskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego, piaseczyńskiego, otwockiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, grodziskiego, wrocławskiego, poznańskiego oraz krakowskiego.

Projekt OCSŁR ma na celu stworzenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie RP za bezpieczeństwo i ratownictwo. Funkcjonalność platformy ma umożliwić wymianę korespondencji głosowej, jak również mobilny i bezpieczny dostęp do zasobów bazodanowych, w tym danych SIS. W oparciu o wdrożone rozwiązanie możliwe będzie zapewnienie nowoczesnych stanowisk dowodzenia/kierowania posiadających gwarantowaną komunikację z siłami zlokalizowanymi bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Jest to jeden z największych tegorocznych przetargów teleinformatycznych, gdyż jego wartość szacowana jest na około 0,5 mld zł.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Giełdowe spółki poza przetargiem na OCSŁR