Giełdowy flesz (2)

KZ
opublikowano: 17-08-2007, 00:00

STORMM

-24,4%

Inwestorzy w pośpiechu pozbywali się akcji dawnego Elektromontażu-Warszawa, ale silne spadki indeksów paradoksalnie mogą stać się nowym sposobem na zyski firmy.

Stormm poinformował ostatnio o zakupie przez podmiot zależny 870 kontraktów terminowych na WIG20. Pierwszy pakiet 500 sztuk nabyto na sesji 7 sierpnia, resztę dokupiono w poniedziałek. Spółka nie poinformowała, czy zajęła pozycję krótką (a więc liczy na dalsze spadki indeksu), czy długą.

Maciej Niebrzydowski, syn Elżbiety Sjöblom, która jest jednym z dwóch głównych akcjonariuszy Stormmu (33 proc. akcji), w rozmowie z „PB” chwalił się, że gra na kontraktach idzie mu nawet lepiej niż inwestowanie w akcje.

KAREN

-14,4%

Kurs dystrybutora laptopów osuwa się coraz szybciej. Fatalne nastroje na rynku sprawiły, że niewiele brakuje do pozytywnego zweryfiko- wania wyceny analityków giełdowe.pl, przedstawionej w czerwcu w „PB”. Grzegorz Hryniewicz, analityk portalu, oszacował wówczas wartość akcji Karen na 6,12 zł.

Publikacja wywołała burzę wśród inwestorów, a zarząd firmy skierował do KNF wniosek o zbadanie, czy nie doszło do próby manipulacji kursem.

Spółka szykuje emisję 40,05 mln akcji. Papiery sprzedawane będą po 1 zł, a najbliższy poniedziałek będzie ostatnim dniem, kiedy akcje notowane będą z prawem poboru. Dystrybutor sprzętu IT wyda pieniądze m.in. na nowe salony, na przejęcia oraz sklep internetowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy