Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 23-03-2006, 00:00

KĘTY +4,2 proc.

Kurs Kęt zwyżkował drugą sesję z rzędu po publikacji dobrych prognoz na I kwartał. Doszło do umówionej transakcji, której przedmiotem był pakiet 100 tys. akcji, stanowiący 1,08 proc. kapitału akcyjnego. Zmieniły właściciela po kursie 119 zł, co dało 23,8 mln zł jednorazowego obrotu. Do końca dnia wartość handlu zwiększyła się do 35,9 mln zł. Wyższe obroty akcjami Kęt zanotowano tylko 25 lutego 2005 r.

Lubawa +5,6 proc.

Inwestorzy indywidualni przypuścili szturm na akcje Lubawy. Spowodowały to doniesienia prasowe, że spółkę może przejąć zagraniczny fundusz. Jego reprezentant pojawił się na wtorkowym WZA. Dotychczasowi akcjonariusze byliby skłonni pozbyć się większości akcji, jeśli inwestor zaproponuje cenę zdecydowanie przewyższającą kurs. Obroty wyniosły 24,4 mln zł, czyli 97 proc. powyżej dotychczasowego rekordu.

Mostostal Warszawa +4,9 proc.

Akcje warszawskiej spółki budowlanej podrożały już po raz dziesiąty z rzędu. 9 marca nastąpiło zamknięcie subskrypcji walorów V emisji i od tego czasu kurs poszedł w górę o 25 proc. Przed środową sesją spółka poinformowała o podpisaniu z firmą Pekao Development kontraktu na budowę apartamentowca na warszawskiej Woli. Umowa opiewa na 57 mln zł, co stanowi 6,8 proc. skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w 2005 r. Inwestycja ma zostać ukończona do września 2007 r.

Stalprodukt +7,1 proc.

Kurs producenta wyrobów stalowych poprawił historyczny rekord, kończąc dzień na poziomie 166 zł. Notowania spółki z Bochni rosną jak na drożdżach od października 2005 r. W tym czasie portfele akcjonariuszy powiększyły się już o 145 proc. Dynamiczny trend wzrostowy to efekt przede wszystkim systematycznej poprawy wyników finansowych oraz oczekiwania na uchwalenie wysokości dywidendy za zeszły rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu