Giełdowy flesz

Czas na wyższą premię
opublikowano: 28-03-2006, 00:00

BEEF-SAN +13,4 proc.

Na inwestorach Beef-Sanu nie zrobiła wrażenia informacja o nałożeniu przez Ukrainę embarga na polską wołowinę i wieprzowinę. Zakaz obejmuje mięso i jego przetwory. Bez przeszkód natomiast można handlować żywcem. Większe znaczenie dla notowań akcji podkarpackiej firmy miała zapowiedź przejęcia firmy AJPI, co ma nastąpić najpóźniej do końca maja. Trwają prace nad prospektem emisyjnym akcji serii E i F, które zostaną wyemitowane dla Lucjana Pilśniaka (właściciela AJPI) oraz dla inwestorów kwalifikowanych.

PEKAES +9,4 proc.

Akcje transportowej firmy są rekordowo drogie, kosztują już 12,8 zł. W marcu inwestycja w papiery Pekaesu przyniosła 45-proc. stopę zwrotu. Nieco mniej zarobili inwestorzy, którzy kupili akcje spółki w listopadzie 2004 r. w emisji publicznej po cenie 10 zł. Do tej pory zarobili 28 proc. Zwyżkę notowań napędzają dotychczasowe efekty restrukturyzacji i zapowiedziana na kwiecień publikacja nowej strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

PPWK +28,4 proc.

Inwestorzy dosłownie wyrywali sobie z rąk akcje Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych im. E. Romera, po tym jak Rafał Berliński, prezes spółki, oświadczył, że w ciągu kilku dni zdecyduje ona o podziale zeszłorocznego zysku. Dzięki sprzedaży spółki zależnej Geoinvent, PPWK zarobiło 11,2 mln zł w 2005 r. Chce je przeznaczyć na akwizycje, a jeśli to się nie uda, wypłaci dywidendę lub przeprowadzi buy-back akcji własnych w celu umorzenia.

SUWARY +12,0 proc.

Poniedziałkowy popyt na akcje Suwar wywołała weekendowa zapowiedź Edyty Żmudzin, akcjonariusza kontrolującego 5,74 proc. kapitału zakładowego (5,39 proc. głosów na WZA), nabycia maksimum 10 tys. akcji do 28 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Czas na wyższą premię

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu