Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 31-03-2006, 00:00

FAM +2,8 proc.

Kurs spółki zwyżkował czwartą sesję z rzędu, osiągając na zamknięciu wartoćć 21,7 zł. Do historycznego rekordu brakuje już tylko 30 gr. Mirosław Kalicki, członek rady nadzorczej FAM, dokupił 21,4 tys. akcji na sesjach w dniach 24-28 marca. Dysponuje teraz pakietem akcji stanowiącym ponad 30 proc. kapitału spółki. Z kolei emitent za 8,3 mln zł kupił 75 proc. akcji Cynkowania Ogniowego, należącego do Mostostalu Wrocław. Dalsze przejęcia niewykluczone.

GETIN -1,2 proc.

Po ustanowieniu w środę historycznego szczytu 8,25 zł, w czwartek górę wzięła ochota do umiarkowanej realizacji zysków. 7 kwietnia akcjonariusze będą głosować w sprawie emisji 22,48 mln akcji z prawem poboru (ostatni dzień notowań z prawem poboru to 24 maja) oraz 80,19 mln akcji bez prawa poboru po 7 zł za akcję. W środę Jarosław Leszczyński, członek rady nadzorczej, kupił 24 570 akcji, płacąc 7,6 zł za sztukę.

NFI JUPITER -8,3 proc.

Mocnej przecenie uległy walory NFI Jupiter po wycofaniu się holenderskiego Linx Telecommunications z planów zakupu udziałów w firmach telekomunikacyjnych Pro Futuro i data.com. Jupiter w akcje pierwszej z nich zainwestował około 118 mln zł, a w drugą 26,4 mln zł. Holendrzy skłonni byli początkowo zapłacić 32 mln zł, lecz po przeprowadzeniu due diligence wycofali się z planów, uzasadniając decyzję „nierealistycznymi oczekiwaniami finansowymi Jupitera i Exatela, wierzyciela Pro Futuro.

REDAN +20,4 proc.

Akcje odzieżowej spółki podrożały szósty kolejny raz, choć ostatni komunikat opublikowała ponad trzy tygodnie temu (6 marca). Dwa dni później notowania — na zaledwie 3 gr. — zbliżyły się do historycznego dna 4,3 zł, po czym kurs odbił. Za zwyżką może stać przekonanie inwestorów kierujących się analizą techniczną o ukształtowaniu się formacji podwójnego dna, zapowiadającej wzrost notowań. Spółkom z branży sprzyja dodatkowo decyzja o fuzji podjęta przez Wólczankę i Vistulę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu