Giełdowy flesz

LPP –4,6 proc.

Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 18-05-2006, 00:00

LPP –4,6 proc.

Portfele akcjonariuszy LPP chudną w zastraszającym tempie, spadek ceny przybrał na sile przed publikacją wyników I kwartału. Czarne wizje słabych rezultatów znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Był to jeden z gorszych kwartałów w pięcioletniej karierze spółki na GPW. Grupa LPP straciła aż 13,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej zarobiła 2,3 mln zł. Rozgoryczenie akcjonariuszy mocno rozkręciło spiralę spadku ceny akcji. W ciągu dziewięciu ostatnich dni kurs firmy poszedł w dół o ponad 21 proc. Natomiast od szczytu 950 zł ustanowionego 23 sierpnia 2005 r. akcjonariusze stracili aż 40 proc.

STRZELEC +3,9 proc.

Dużym zainteresowaniem w tym tygodniu cieszą się akcje Strzelca. Po wtorkowej sesji wyjaśniła się przyczyna nagłego wzrostu obrotów w poniedziałek i wtorek. Krakowska firma zawarła porozumienie z ośmioma dystrybutorami napojów w sprawie współpracy mającej na celu ich połączenie z giełdową spółką. Na kupno udziałów i akcji tych podmiotów Strzelec ma czas do 30 czerwca. Po tej informacji kurs skoczył do poziomu najwyższego od połowy października 2004 r. W ciągu ostatnich 52 tygodni akcjonariusze wzbogacili się już o 205 proc.

SWISSMED-PDA –19,9 proc.

Nieszczególnie wypadł debiut ponad 19,42 mln praw do akcji serii E Swissmedu. Pierwszego dnia notowań PDA potaniały do 5,45 zł wobec kursu odniesienia 6,80 zł. Akcje staniały o 5,9 proc. Akcjonariusze, którzy złożyli zapisy w kwietniowej emisji, nie mają jednak powodów do zmartwienia, ponieważ kupowali akcje po możliwie najniższej cenie równej wartości nominalnej, czyli po 1 zł. Pozyskane pieniądze Swissmed zainwestuje w rozwój sieci przychodni, budowę szpitala w Warszawie, rozbudowę systemu informatycznego oraz przejęcia na Pomorzu. W połowie czerwca akcje Swissmedu wejdą w skład MIDWIG. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane