Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 23-05-2006, 00:00

BA CA +2,5 proc.

Według prasy akcje Banku Austria mogą w przyszłym roku opuścić warszawską giełdę, zastąpione przez walory włoskiego Unicreditu. Nikt z inwestorów za BA CA płakać nie będzie, bo handel jego akcjami jest w ostatnich miesiącach czysto symboliczny. Dzienna wartość obrotów akcjami dawnego uczestnika indeksu WIG20 obecnie rzadko przekracza kilka tysięcy złotych. W poniedziałek właściciela zmieniło tylko 40 sztuk.

GETIN –13,3 proc.

Akcje Getin Holding w ciągu dnia kosztowały 8,8 zł, podczas gdy w piątek na zamknięciu za walor płacono 10,5 zł. Innymi słowy, w poniedziałek byli inwestorzy skłonni pozbywać się akcji spółki Leszka Czarneckiego aż o 16 proc. taniej niż sesję wcześniej. To jeden z największych dziennych spadków w sześcioletniej giełdowej karierze spółki. Po piątkowej sesji zarząd ujawnił, że cena emisyjna nowych akcji nie przekroczy 8 zł. Firma z Wrocławia zaoferuje akcjonariuszom 22,5 mln nowych walorów z prawem poboru. Wartość oferty może sięgnąć 180 mln zł. Uzyskane środki posłużą do dokapitalizowania Getin Banku.

KOPEX +6,8 proc.

Spekulanci znaleźli kolejny diament do oszlifowania. Zainteresowanie wzbudziły plany emisji akcji z prawem poboru oraz podziału akcji. Kopex chce przeprowadzić split w stosunku 1:10. Planuje również przejęcie Zabrzańskich Zakładów Mechanicznych (ZZM) — poinformował zarząd w projektach uchwał na WZA.

MASTERS +8,9 proc.

Równo tydzień po przenosinach z systemu dwóch fixingów do notowań ciągłych kurs Masters ustanowił historyczny szczyt 9,8 zł. Wzrost wartości akcji ma umocowanie nie tylko w samej zmianie systemu notowań. Akcjonariusze dają kredyt zaufania Pawłowi Pliszce, który na początku maja zasiadł w fotelu prezesa i zapowiedział przedstawienie w ciągu kilku tygodni planu naprawczego. Masters może zrezygnować z niedochodowej produkcji odzieży dżinsowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz