Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 06-06-2006, 00:00

Elektrobudowa: +6,8 proc.

Spółka poinformowała o zdobyciu wartego 10,5 mln zł kontraktu na dostawę oraz montaż rozdzielnic i transformatorów dla Elektrowni Pątnów II. To kolejna dobra wiadomość dla akcjonariuszy: tydzień temu Polski Koncern Energetyczny, zleceniodawca robót w Elektrowni Łagisze, zwiększył ich zakres i wynagrodzenie dla spółki z 31,7 do 44,5 mln zł. Nic dziwnego, że kurs firmy w ostatnich dniach mocno rósł, a zwyżce nie przeszkodziło nawet odjęcie prawa do dywidendy w wysokości 1,5 zł na akcję.

Fon: +14,1 proc.

Wyobraźnię inwestorów pobudziła treść uchwał proponowanych na walnym zgromadzeniu 30 czerwca. Zmiany w statucie zakładają rozszerzenie działalności firmy o rynek nieruchomości (budowa, kupno, sprzedaż, wynajem), a także m.in. handel samochodami i paliwami.

Skotan: +9,2 proc.

Spadek kursu akcji spółki poniżej 50 zł stał się dla graczy sygnałem do wzmożonych zakupów. Cena skoczyła o 9,2 proc., a obroty były trzykrotnie wyższe niż średnia z ostatnich dziesięciu sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane