Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 22-08-2006, 00:00

BMP +9,4 proc.

Bardzo dobre wyniki niemieckiego funduszu venture capital nie są zaskoczeniem. Władze spółki uprzedzały o tym inwestorów. Mimo to rynek zareagował dopiero na fakty. W II kwartale bmp AG osiągnął zysk netto 3,29 mln EUR, wobec 557 tys. EUR rok wcześniej. Przychody zwiększyły się w tym czasie z 318 tys. EUR do 6,48 mln EUR. To m.in. efekt sprzedaży aktywów w trzech spółkach (Bankier.pl, YOC i Heliocentris), które zadebiutowały na giełdach w Warszawie i Frankfurcie.

DUDA +5,4 proc.

Podtrzymanie tegorocznych prognoz wyników oraz informacja o kupnie akcji mięsnej spółki przez wiceprezesa zarządu skłoniły giełdowych inwestorów do podobnej decyzji. Roman Miler w piątek kupił 15 tys. walorów, płacąc 11,93 zł za sztukę. W poniedziałek kurs wzrósł do 12,65 zł. Wpłynęło na to podtrzymanie prognoz zakładających wypracowanie w 2006 r. 43-44 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy przychodach 0,95-1,0 mld zł. W I półroczu PKM Duda zarobił 23,2 mln zł przy sprzedaży 496 mln zł.

IDM +9,1 proc.

Zapowiedź kolejnego w tym roku podwyższenia prognoz wyników pobudziła apetyty inwestorów na akcje jedynego brokera notowanego na GPW. IDM deklarował wypracowanie 14 mln zł zysku, w lipcu prognozę podwyższono o 2 mln zł. Już we wrześniu możliwa jest kolejna korekta, bo tylko w I półroczu spółka zarobiła 11 mln zł.

JUPITER –4,3 proc.

Pierwszego dnia notowań prawa poboru ponad 26 mln akcji serii C nie cieszyły się one powodzeniem i potaniały o 17,3 proc. Akcje również nie miały wzięcia wśród inwestorów, ale tak jest od dziesięciu dni. Po publikacji wyników II kwartału inwestorzy realizują wcześniejsze zyski. Prawami poboru można handlować do środy, następnego dnia ruszają zapisy w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisy dodatkowe. Potrwają do 28 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu