Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 30-08-2006, 00:00

HUTMEN +15,6 proc.

Sesja bez kilkunastoprocentowego wzrostu kursu to dla akcjonariuszy Hutmena dzień stracony. Wtorek przyniósł kolejny historyczny rekord notowań po prasowych doniesieniach o planowanej emisji akcji. Szczegóły mają zostać ujawnione w połowie września. Część uzyskanych środków spółka przeznaczy na wejście w nowy, wysokorentowny biznes. We wtorek za akcję płacono 115 zł. Ci, którzy mieli akcje Hutmena w portfelu pod koniec lipca, gdy kosztowały około 25 zł, do dziś wzbogacili się aż o 360 proc.

LUBAWA –4,8 proc.

Producent sprzętu turystycznego i wojskowego ostrzegł akcjonariuszy, że 58 mln akcji serii E — na które zapisy kończą się 31 sierpnia — mogą nie zostać zarejestrowane do wyznaczonego dnia dywidendy. Oznaczałoby to, że nie uczestniczyłyby one w dywidendzie za 2005 r. Zarząd spółki zapewnia jednak, że dołoży wszelkich starań, by rejestracja nowych akcji doszła do skutku na dzień dywidendy. Zarekomenduje na WZA, zwołanym na 14 września, ustalenie dnia wypłaty dywidendy na 22 września. W oddzielnym komunikacie spółka podała, że jeden z członków rady nadzorczej w ostatnich dniach sprzedał łącznie prawie 369 tys. akcji po 2,95-3,01 zł. We wtorek na GPW za walor płacono 2,81 zł.

MASTERS +41,2 proc.

Sporym wzięciem inwestorów cieszyły się akcje Masters notowane we wtorek pierwszy raz bez prawa poboru. Giełda ustaliła kurs odniesienia na 17 groszy, do końca dnia cena wzrosła do 24 groszy. Obroty sięgnęły 6,6 mln zł. Jeszcze w tym tygodniu emitent ma złożyć w KPWiG prospekt emisyjny, na podstawie którego zaoferuje inwestorom ponad 227 mln akcji serii D po cenie emisyjnej 7 groszy. Zakładając powodzenie emisji, do kasy spółki wpłynęłoby 15,9 mln zł. Zostałyby spożytkowane na przejęcie Multiserwisu prowadzącego sprzedaż obuwia marki CCC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu