Giełdowy flesz

ASZ
19-09-2006, 00:00

GANT +9,1 proc.

Akcje Ganta drożały szóstą sesję z kolei. Wzmożonym popytem na akcje deweloperskiej spółki (a do niedawna sieci kantorów wymiany walut) zareagowali inwestorzy na komunikat o wygranym przez nią przetargu na zakup kamienicy na wrocławskim rynku. Gant za nieruchomość zaoferował 27 mln zł, ale po uwzględnieniu zniżek wynikających z przepisów prawa rzeczywista cena zakupu wyniesie około 16,5 mln zł. Wnętrze kamienicy zostanie zaadaptowane na apartamenty, po czym trafi na sprzedaż.

LPP +4,8 proc.

W poniedziałek doszło do umówionej transakcji akcjami odzieżowej spółki między dużymi akcjonariuszami. W porannej fazie sesji na GPW z rąk do rąk przeszedł pakiet 14 tys. walorów stanowiący 0,82 proc. kapitału akcyjnego. Papiery zmieniły właściciela po kursie 690 zł, czyli wyższym o 1,2 proc. od wartości z piątku. Dało to 19,3-milionową jednorazową wartość obrotów. W dalszej części notowań drobni inwestorzy niewielkimi transakcjami doprowadzili do 4,8-procentowej zwyżki notowań. Kurs osiągnął 715 zł i jest najwyższy od początku maja.

IDM –11,5 proc.

Na początku wczorajszej sesji akcje IDM taniały nawet o 12,5 proc. po artykule w „Pulsie Biznesu” o wątpliwościach dotyczących działalności spółki. Część inwestorów mocny spadek wykorzystała okazję do kupienia walorów po niższym kursie, bo wierzy w perspektywy wzrostu ich wartości z powodów fundamentalnych. Fuzja z Electusem może oznaczać podwojenie wyniku netto brokera. Na zamknięciu sesji za jedną akcję płacono 69 zł. Historyczny rekord to 82,5 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Giełdowy flesz