Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 29-09-2006, 00:00

ATM +2,8 proc.

Kurs ATM wybił się w czwartek z trwającej ponad miesiąc konsolidacji i poprawił historyczny rekord 118 zł, ustanowiony 23 sierpnia i 26 września. Nowy najwyższy kurs zamknięcia w giełdowej karierze informatycznej spółki to 121 zł. Pomogła informacja o kontrakcie wartości 1,57 mln zł na dostawę komponentów dla akademickiej sieci komputerowej przy Politechnice Gdańskiej.

AMPLI +4,9 proc.

Kurs dystrybutora sprzętu elektrotechnicznego odbił w czwartek po dwóch dniach korekty, w trakcie których portfele inwestorów schudły o 10 proc. Odreagowanie potwierdza wnioski z analizy spółki zamieszczonej w czwartek na łamach „Pulsu Biznesu”. Wskazaliśmy w niej m.in. na perspektywy dalszej poprawy wyników oraz niski wskaźnik C/Z na tle branży handlowej.

GINO ROSSI +4,2 proc.

Kurs spółki handlującej markowym obuwiem ma szansę wybić się górą z wąskiej konsolidacji trwającej od końca sierpnia. Powinna w tym pomóc realizacja zapowiedzi przejęcia dystrybutora odzieży, składanych w połowie września. Planowana transakcja to kolejny krok budowy domu mody zarządzającego portfelem marek z segmentu wyższego i średniego. Według prasy, w połowie października możliwe jest też podwyższenie tegorocznych prognoz.

ODLEWNIE +5,5 proc.

Po dwóch dniach zadyszki inwestorzy wznowili windowanie kursu Odlewni. Na rynku huczy od spekulacji na temat rzekomego zainteresowania spółką przez Romana Karkosika, którego można śmiało określić mianem ulubieńca giełdowych spekulantów. Czego tknie się biznesmen, obraca się w złoto. Tak było chociażby z Hutmenem, Ferrum czy NFI Kwiatkowski, którego akcje we wtorek podrożały o 130 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Giełdowy flesz