Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 06-10-2006, 00:00

ELEKTRIM –9,3 proc.

W czwartek inwestorzy realizowali duże zyski ze środowej sesji, której Elektrim był największą gwiazdą. W środę kurs poszybował o 23,4 proc. przy rekordowo wysokich obrotach 150 mln zł. Realizacji zysków towarzyszyła jednak zdecydowanie skromniejsza wartość handlu, bo 28,8 mln zł. Spekulanci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Francuski koncern Vivendi zakwestionował legalność sprzedaży pakietu udziałów PTC przez Elektrim, choć Deutsche Telekom już zapłacił za nie giełdowej spółce ponad 600 mln EUR.

ODLEWNIE +16,5 proc.

Kurs Odlewni Polskich już trzeci dzień z kolei poprawiał rekord. Na zamknięciu sesji za jeden walor płacili 13,4 zł. Na początku tygodnia spółka opublikowała co prawda dwa optymistyczne komunikaty, ale prawdziwym powodem wzrostu notowań są spekulacje na temat rzekomego zainteresowania spółką ze strony Romana Karkosika. Nazwisko tego biznesmena rozpala wyobraźnię graczy. Inwestorzy liczą zapewne na powtórkę scenariusza z NFI Kwiatkowski. Walory funduszu podrożały 26 września o 130 proc. po informacji o przejęciu nad nim kontroli przez rodzinę Karkosików.

Rynek NFI

Komunikat o przejęciu kontroli przez Romana Karkosika nad NFI Kwiatkowski sprawił, że inwestorzy przypomnieli sobie w ogóle o istnieniu tego nieco zapomnianego segmentu rynku. I z miejsca rzucili się do intensywnej spekulacji walorami kilku funduszy. Na pierwszy ogień poszły Drugi NFI i NFI Progress, jako że kontrolę nad nimi sprawuje Equity Service Poland, firma, od której biznesmen kupił „Kwiatkowskiego”. Na czwartkowej sesji wszystkie trzy fundusze drożały po kilkadziesiąt procent. Szaleństwo zakupów udzieliło się też innym NFI: Pierwszemu NFI, 12 NFI Piast i 14 NFI Zachodni, których kursy poszły w górę w granicach 10-33 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu