Giełdowy flesz

ASZ
24-10-2006, 00:00

BAUMA +30,0 proc.

Akcje Baumy są najdroższe w dziewięcioletniej giełdowej karierze spółki z branży materiałów budowlanych. Za jeden papier inwestorzy płacą już 130 zł. Jeszcze w połowie czerwca walory kosztowały 35,8 zł. Od tej pory współwłaściciele warszawskiej spółki wzbogacili się więc o 263 proc. Windowaniu notowań sprzyja niska płynność walorów. Inwestor strategiczny kontroluje prawie 97,5 proc. kapitału akcyjnego. Pretekstem do wzrostu notowań są coraz lepsze wyniki spółki, która wkrótce zmieni nazwę na Ulma Construcción Polska.

CASH FLOW +21,3 proc.

Nie słabnie zainteresowanie inwestorów akcjami Domu Obrotu Wierzytelnościami Cash Flow, jakie pojawiło się w ubiegłym tygodniu. To skutek dwóch piątkowych komunikatów opublikowanych po zakończeniu sesji giełdowej. Dotyczą one przejęcia, a następnie sprzedaży udziałów w spółce PTV Production. Zostały nabyte od spółki Podróże TV 17 października za 8,5 tys. zł, w formie potrącenia z wierzytelności. Dwa dni później kupiła je inna giełdowa spółka, Capital Partners, za 1,275 mln zł. Uwagę inwestorów przyciągają też starania spółki o utrzymanie przy życiu czarterowych linii lotniczych Fischer Air Polska, w których emitent ma 85 proc. udziałów.

DĘBICA –10,4 proc.

Inwestorzy sprzedawali w poniedziałek akcje Dębicy po piątkowej zapowiedzi zmniejszenia zysku netto producenta opon. Dębica uprzedziła inwestorów, że zysk netto w 2006 r. może być mniejszy o blisko 10 mln zł. Spółka musi ograniczyć produkcję po decyzji Goodyeara, inwestora strategicznego, o zmniejszeniu zakupów opon produkowanych w polskiej firmie. Produkcja stanie na osiem dni (w listopadzie i grudniu). Ponadto, począwszy od 26 października do końca 2006 r., liczba produkowanych dziennie opon do aut osobowych zostanie obniżona o 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu