Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 21-11-2006, 00:00

DUDA +8,6 proc.

Duda podtrzymuje rewelacyjną passę z ubiegłego tygodnia, w którym akcje podrożały o 27,8 proc. W poniedziałek inwestorzy płacili za nie nawet 27,49 zł, czyli 12,6 proc. więcej niż w piątek. Kurs spółki szybko rośnie, bo ta niemal codziennie raczy inwestorów coraz to nowymi informacjami. Po dobrych wynikach w III kwartale i podniesieniu prognoz najnowszy komunikat mówi o kupnie 30 tys. akcji przez członka rady nadzorczej. Zainwestował on 664,3 tys. zł.

MASTERS +10,7 proc.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się akcje Mastersa, po tym jak KNF zatwierdziła jego prospekt emisyjny. Spółka zaoferuje inwestorom 227 mln nowych walorów z prawem poboru. Cenę emisyjną ustaliła na 7 groszy. To atrakcyjna oferta, zważywszy, że za akcję płacono na GPW w poniedziałek 31 groszy. Za jeden walor inwestor będzie mógł kupić dwa nowe. Masters chce z emisji uzyskać 15,89 mln zł, które posłużą przejęciu spółki Multiserwis, handlującej obuwiem marki CCC.

MILLENNIUM –4,2 proc.

Sporym spadkiem kursu rozpoczęły nowy tydzień walory Banku Millennium. Wczoraj najmniej płacono za nie 7,1 zł. BCP, inwestor strategiczny, za jedną akcję oferuje w wezwaniu 7,3 zł. Inwestorzy liczyli na więcej. BCP osiągnie swój cel, czyli skupi 16 proc. akcji, jeśli uzgodni cenę wezwania z funduszami.

STALEXPORT +10,4 proc.

Duży popyt inwestorów na akcje Stalexportu wzbudziła zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad spółką przez włoskiego inwestora Autostrade. 20 grudnia odbędzie się WZA w sprawie podwyższenia kapitału holdingu. Spółka chce wyemitować 89,5 mln akcji dla Włochów, dzięki czemu zwiększą swój udział w Stalexporcie do 50 proc. plus jedna akcja. Może się to stać jeszcze przed końcem roku. Obecnie Autostrade kontroluje 21,7 proc. giełdowej firmy. Włosi kupią papiery po 2 zł. Obecny kurs to 3,71 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu