Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 16-02-2007, 00:00

Duda

+5,8%

Beef-San

+2,6%

Inwestorzy rzucili się do kupna akcji spółek mięsnych po zniesieniu przez Ukrainę embarga na eksport polskiego mięsa i produktów mięsnych. Tuż po ogłoszeniu decyzji notowania akcji Dudy i Beef-Sanu błyskawicznie ruszyły w górę pchane rosnącym popytem. Obroty gwałtownie wzrosły.

PPWK

+13,1%

Akcje Polskiego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych (PPWK), które były wczoraj notowane po raz pierwszy bez prawa poboru, drożały w trakcie wczorajszej sesji nawet o 30 proc. względem skorygowanego kursu odniesienia. Giełda wyznaczyła ten kurs na 2,83 zł. W pierwszych minutach sesji wartość akcji wzrosła nawet do 3,66 zł, po czym kurs zaczął się osuwać. Mimo to PPWK były wczoraj najmocniej drożejącymi walorami.

Spółka ma podpisaną umowę z DM IDMSA na przeprowadzenie publicznej emisji akcji. Władze spółki zapowiadały, że wartość oferty wyniesie od 64 do 85 mln zł. Część pieniędzy z niej uzyskanych posłuży na zakup udziałów spółki EL2, działającej na rynku usług dodanych dla telefonii komórkowej. Pozostałe pieniądze PPWK przeznaczy na inne akwizycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane