Giełdowy flesz

ONO, SG
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

Koelner

+5,0%

Kurs akcji producenta materiałów budowlanych był bliski wyrównania historycznego rekordu z końca października (65 zł). Wreszcie ożywił się handel papierem, któremu od dawna szkodziła niska płynność. Wkrótce powinna wzrosnąć, bo sąd zarejestrował właśnie podwyższenie kapitału Koelnera o 1,5 mln akcji. Z niedawnej emisji uzyskał on ponad 80 mln zł. Oby tylko inwestorzy finansowi, którzy objęli ofertę po 55 zł za papier, nie zapragnęli

szybko zrealizować zysków.

7bulls

+12,2%

Energopol

+27,0%

Zachowanie kursów obu spółek to przykład wyraźnych anomalii rynkowych na GPW. Jeszcze raz opłaciła się strategia — „kup akcje przed odcięciem prawa poboru, sprzedaj po odcięciu”. Obie spółki zdecydowały się na emisje akcji wyraźnie poniżej ceny rynkowej. Ostatnie akcje z prawem poboru można było kupić we wtorek. Od tego czasu kurs 7Bulls skoczył o 32 proc. od kursu odniesienia i zbliżył się do ceny sprzed odcięcia praw poboru. Energopol zyskał jeszcze więcej, bo 49 proc.

Żurawie WieŻowe

+7,5%

Kolejne rekordy bije kurs akcji firmy zajmującej się wynajmem żurawi wieżowych na budowy. Spółka powiadomiła ostatnio o zakupie 31 maszyn, ale pozytywnymi informacjami karmi giełdowych graczy niemal od debiutu. Wcześniej m.in. pochwaliła się wzrostem sprzedaży w pierwszych dwóch miesiącach roku o 136 proc., do 2,4 mln zł. W końcu lutego podniosła prognozy tegorocznych zysków z 2,65 mln zł do 3 mln zł. Nie zabrakło również emisji z prawem poboru. Akcjonariusze będą o niej decydować 26 marca. Spółka chce uzyskać pieniądze na przejęcia firm z branży. Umowa z CT Żuraw miałaby być podpisana w najbliższym czasie. Kolejne są w przygotowaniu. Nie zabrakło również informacji o możliwym zaangażowaniu w projekty deweloperskie. Efektem są wysokie loty na rynku akcji Żurawi.

Mostostal Export

+33,3%

Rynek z euforią powitał informację, że Niels Bonn i Michał Skipietrow, wieloletni główni akcjonariusze spółki, rozważają sprzedaż posiadanych papierów. Kurs spółki wzrósł czwartą sesję z kolei do poziomu nienotowanego od 1998 r. Warto jednak pamiętać, że na razie znamy jedynie oczekiwania i plany zarządu Mostostalu. Na temat przyszłych inwestorów nic nie wiadomo. Jeśli się nie znajdą, spółka rozważa fuzję z niepublicznym deweloperem, który dzięki temu wszedłby na warszawski parkiet. Oby nie skończyło się, jak w przypadku niedoszłego aliansu Energopolu z JW Construction.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, SG

Polecane