Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 27-03-2007, 00:00

Elektromontaż Warszawa

+12,5%

Akcje spółki osiągnęły najwyższą w historii wartość 9,99 zł. Pretekstem były komunikaty o zwołaniu NWZA. 7 maja akcjonariusze zadecydują o podwyższeniu kapitału w drodze prywatnej subskrypcji akcji skierowanej do Elżbiety Sjöblom oraz Krzysztofa Kosiorka. Cenę emisyjną dla znanej inwestorki ustalono na 6,75 zł. Krzysztof Kosiorek obejmie papiery po 8,27 zł. Oboje w zamian wniosą udziały w spółce Mostostal-Export-Dom. Głosowane mają być też uchwały w sprawie zmiany szyldu firmy na Stormm, sprzedaży znaku „Elektromontaż-Warszawa” oraz wydzielenia i sprzedaży zorganizowanej części firmy.

TUP

+16,2%

TUP w poniedziałek powiadomił o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna nieruchomości w Warszawie za 2 mln zł. Spółka, rozwijająca się w bardzo lubianej przez giełdowych inwestorów branży deweloperskiej, zbuduje na zakupionej działce budynek mieszkalny. Będzie to konstrukcja stalowa, zgodnie z podpisanym z Arcelorem porozumieniem o realizacji projektu Living Steel. Wykonawcą projektu będzie spółka zależna TUP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu