Giełdowy flesz

MZ
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

Novitus

+8,0%

Elzab

+6,8%

Spekulacje prasowe o przejęcia pakietu Elzabu przez Novitus rozgrzały wczoraj kursy obu spółek. Ich notowania zyskiwały momentami nawet po kilkanaście procent. Inwestorzy już uwzględniają korzyści z ewentualnego mariażu. Po aliansie Elzabu z Novitusem powstałby lider na krajowym rynku urządzeń fiskalnych. Ze znalezieniem pieniędzy na transakcję nie powinno być problemów. Novitus przeprowadził emisję akcji, dzięki której uzyskał 25 mln zł.

Travelplanet.pl

-7,0%

Spółka sprzedająca usługi turystyczne przez internet znalazła się w grupie najszybciej taniejących. Jej papiery dopadła korekta. Jednak wcześniej w ciągu trzech sesji zyskały one ponad 30 proc. Magnesem przyciągającym inwestorów jest poprawa wyników i dobre perspektywy rozwoju. Spółka co miesiąc publikuje rezultaty sprzedaży. Wynika z nich, że w marcu wartość zrealizowanych przez Travelplanet obrotów wyniosła 10,7 mln zł, co oznacza dynamikę w stosunku do marca 2006 na poziomie 179,4 proc. W pierwszym kwartale tego roku dynamika wyniosła 190,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu