Giełdowy flesz

ASZ
opublikowano: 11-06-2007, 00:00

Paged

+16,6%

Paged, inwestycyjny hit ostatnich tygodni, chce wypłacić 4,5 mln zł dywidendy z zysku osiągniętego z 2006 r. Według propozycji spółki na jedną akcje przypadnie 50 gr premii. Przy wyliczaniu kwot dywidendy nie uwzględniono jednak akcji własnych, posiadanych przez Paged, które zostały nabyte w celu umorzenia. Ich umorzenie jeszcze nie nastąpiło.

Decyzję w tej sprawie podejmie WZA spółki zwołane na 21 czerwca. Proponowany dzień prawa do dywidendy wyznaczono na 9 lipca, a termin jej wypłaty na 9 sierpnia 2007 r.

W ostatnich tygodniach do kupna akcji Pagedu zachęcała nie tylko dywidenda. Od początku maja na walorach spółki można było zarobić ponad 160 proc. — najwięcej na rynku. Wyobraźnię inwestorów rozpala emisja i debiut na GPW spółki zależnej — Paged Meble.

Krosno

+6,4%

W piątek akcje huty szkła należały do najlepiej zachowujących się na rynku. To efekt kilku informacji. W środę po sesji okazało się, że Krosno po upublicznieniu Krosglassu będzie miało co najmniej 35 proc. kapitału zakładowego tej spółki zależnej. Krosno szykuje się do emisji z prawem poboru. Planuje emisję od 12 do 12,64 mln akcji. W przypadku Krosglassu będzie to sprzedaż do 11,75 mln akcji serii A. Zakładana jest także emisja nowych papierów — nie mniej niż 10 mln i nie więcej niż 11,75 mln. W kwietniu pojawiły się informacje, że Krosglass może zadebiutować na warszawskiej giełdzie w trzecim kwartale i zamierza uzyskać od inwestorów kilkadziesiąt mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu