Giełdowy flesz

ASZ
13-06-2007, 00:00

ENAP

+3,2%

Trwa świetna passa akcjonariuszy Energoaparatury, o czym pisaliśmy na ostatniej stronie wtorkowego wydania „Pulsu Biznesu”. Wczoraj akcje spółki znów mocno rosły. W pierwszej godzinie wtorkowej sesji kurs wspiął się o 4 grosze powyżej poniedziałkowego szczytu intraday (4,7 zł). Później osłabł. Nic dziwnego — notowania firmy rosną od połowy marca i coraz trudniej im utrzymać wysokie loty. Ochota do realizacji zysków może wziąć górę.

Na razie akcjonariusze spółki specjalizującej się w usługach inżynierskich i budowlano-montażowych mogą cieszyć się, że kurs dotarł do 4,74 zł. To najwyższy poziom od 20 października 1997 r., a więc od 9,5 roku. Na początku tego roku jedna akcja warta była 1,7 zł. To oznacza, że do

wczoraj skoczyła o 180 proc.

Energoaparatura zrestrukturyzowała zadłużenie i pod koniec maja zawarła z wierzycielami układ, na podstawie którego wyemituje 3,6 mln akcji po 2,5 zł za sztukę. Ostatnie dni przyniosły komunikaty o kupnie akcji spółki przez członków rady nadzorczej katowickiego przedsiębiorstwa. Zwiększanie zaangażowania przez insiderów jest bardzo dobrze przyjmowane przez giełdowych inwestorów. Zachęca do kopiowania ruchów osób mających dostęp do informacji poufnych. Tym bardziej że 21 czerwca odbędzie się WZA w sprawie kolejnej emisji akcji, z której pieniądze pójdą na rozwój.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu