GIEŁDOWY FLESZ

ASZ
opublikowano: 28-06-2007, 00:00

ARTERIA

+5,8%

Apetyty na akcje spółki świadczącej usługi outsourcingu i wsparcia sprzedaży pobudziło podniesienie prognozy tegorocznych przychodów oraz podpisanie kontraktu z ITI Neovision. Poprzednią prognozę wyników na 2007 r. Arteria przedstawiała w prospekcie emisyjnym. Według ówczesnych szacunków, zysk netto miał wynieść 3,0 mln zł, zysk operacyjny miał być wyższy o 700 tys. zł, a przychody miały zamknąć się 18,3 mln zł. Korekta prognozy obejmuje jedną pozycję — przychody ze sprzedaży. Mają one wzrosnąć do 50,0 mln zł. Spółka zaznacza, że zanotowała znaczny wzrost sprzedaży, co wiąże się z uruchomieniem pod koniec I kwartału sprzedaży towarów i usług nowego operatora telefonii komórkowej Play.

Mało tego. Arteria pochwaliła się też drugim kontraktem z ITI Neovision. Rozszerza on dotychczas planowaną sieć sprzedaży abonamentów platformy cyfrowej n i innych usług multimedialnych. Sieć wzrośnie o dodatkowe 30 punktów sprzedaży detalicznej. Szacowana wartość kontraktu może znacząco przekroczyć 10 proc. kapitałów własnych emitenta.

RELPOL

+9,2%

Inwestorzy bili się o akcje producenta przekaźników elektromagnetycznych, bo nie słabnie moda na spółki zapowiadające emisje akcji z prawem poboru. Relpol opublikował uchwały na walne zgromadzenie 3 sierpnia. Pod głosowanie zostanie poddana m.in. uchwała o emisji do 8,73 mln akcji serii E. Cenę ustalono na 6 zł. We wtorek na GPW za jeden stary papier spółki z Żar płacono 227 zł. Cena nowych akcji jest więc bardzo atrakcyjna.

Posiadacz jednej akcji notowanej na GPW będzie miał prawo nabyć 10 nowych. W rezultacie emisji kapitał zakładowy wzroście maksimum o 43,68 mln zł. Wartość nominalna akcji to 5 zł. Kapitał zakładowy Relpolu wynosi niespełna 4,37 mln zł.

Kilka godzin przed publikacją komunikatu o zwołaniu NWZA, Relpol poinformował o kupnie akcji na GPW przez prezesa zarządu i członka rady nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu