GIEŁDOWY FLESZ

ASZ
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Indykpol

+2,7%

Wczoraj przed południem Indykpol znalazł się niespodziewanie w czołówce akcji o najwyższych obrotach na giełdzie. Był to jednak efekt kilku dużych transakcji.

W największej z nich właściciela zmienił pakiet 50 tys. akcji spółki zarządzanej przez Piotra Kulikowskiego. Tylko podczas dwóch godzin czwartkowej sesji dokonano czterech umówionych transakcji, w których z rąk do rąk przeszło łącznie 88 tys. walorów. Stanowią one 0,14 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA największego w kraju producenta mięsa i przetworów indyczych. Papiery zmieniały właściciela po kursach 143,8-144 zł, co przełożyło się na obroty ponad 25 mln zł. Spółka nie publikowała w ostatnim tygodniu ważnych komunikatów.

PKO BP

+3,1%

Wczoraj przed 13.00 tylko jedna spółka na warszawskiej giełdzie mogła pchwalić się obrotami ponad 100 mln zł. Był to PKO BP, na którego koncie obroty przekroczyły wówczas 120 mln zł. Lwią część handlu zapewniły jednak umówione transakcje.

Do przetasowań w portfelach znaczących akcjonariuszy banku doszło przed południem. W kilku transakcjach z rąk do rąk przeszło w sumie około 580 tys. papierów po kursie jednostkowym 54,8 zł, a więc wyższym o 0,8 proc. niż na środowym zamknięciu.

Umówiony handel walorami

PKO BP podbił obroty o 63,5 mln

zł. Na drugim miejscu pod

względem wartości handlu na

GPW znajdowała się wówczas

Telekomunikacja Polska z do-

robkiem 75 mln zł. W przypadku

telekomu też doszło do uzgod-

nionych wymian akcji.

Protektor

+0,3%

Bez entuzjazmu przyjęli akcjonariusze LZPS Protektor komunikat o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna czeskiej spółki Prabos. To kolejna akwizycja lubelskiego producenta obuwia specjalistycznego po przejęciu niemieckiej Abeby. Notowania Protektora przez większą część sesji nieco spadały,

ale były stabilne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu