Giełdowy flesz

KS
opublikowano: 20-09-2007, 00:00

North coast

+12,2%

Kurs dystrybutora markowej żywności włoskiej podejmuje w tym tygodniu próbę wybicia się w górę po kilku niespokojnych miesiącach. Walory North Coast mocno taniały w lipcu i w sierpniu — w ciągu 1,5 miesiąca straciły na wartości ponad 40 proc. Do końca sierpnia notowania odzyskały 24 pkt proc., ale we wrześniu akcje spółki znów zaczęły tanieć. Wczoraj kurs North Coast poszybował w górę aż o 12,2 proc., do 4,8 zł. Inwestorzy spodziewają się być może nowych informacji ze spółki, która stara się od dłuższego czasu o przejęcie znanego polskiego producenta makaronów — Malmy. W sfinansowaniu tego przejęcia giełdowej spółce ma pomóc włoski producent makaronów. Najpierw sąd musi jednak ogłosić upadłość likwidacyjną Malmy, a ostatnią rozprawę w tej sprawie odroczono.

Atlantis

+27,7%

Atlantis wystartował wczoraj w kierunku Księżyca. Akcje spółki zdrożały o 27,7 proc., do 2,35 zł. To największy wzrost podczas wczorajszej sesji. Właściciela zamieniło prawie 13 proc. kapitału spółki. Wzrosty trudno jednak uzasadnić fundamentalnie — Atlantis nie prowadzi działalności operacyjnej i ma wielomilionową stratę z lat poprzednich, a przed upadłością chronią go kolejne uchwały akcjonariuszy o dalszym funkcjonowaniu spółki. Warszawska firma od dawna jest też na celowniku spekulantów. Liczą, że wkrótce ujawni się tajemniczy inwestor, który obejmie nową emisję akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu