Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 05-10-2007, 00:00

Triton Development

0,0%

Akcje Triton Development należały w czwartek do najsłabszych, choć na koniec kurs wyczołgał się na zero. Inwestorzy woleli poczekać na wyjaśnienie zamieszania z wykonawcą sztandarowego projektu.

Nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie mieć zakończenie współpracy spółki z Warbudem. Warszawska firma miała wybudować osiedle Triton Park (główną inwestycję deweloperską giełdowej spółki), ale już pod koniec września wstrzymała prace. Jak twierdzą przedstawiciele Warbudu, rozwiązali umowę z powodu niedotrzymania jej warunków przez Triton. Triton odpowiada, że to wykonawca zawinił, dlatego ma zapłacić 12 mln zł kary. Wykonanie osiedla przekazano MACE Polska, zapo-wiedziano nawet przyspieszenie prac.

— Obie strony podtrzymują swoją wersję zdarzeń, zatem sprawa znajdzie zapewne finał w sądzie. Wczoraj kończyła się emisja nowych akcji. Jeżeli nie zostanie objęta, Triton znajdzie się w poważnych tarapatach. Być może Warbud zrezygnował z budowy, gdyż nie dostawał na czas wynagrodzenia. Nie czekał nawet na emisję, gdyż jeśli nawet zostałaby ona objęta, przyniosłaby około 90 mln mln zł, z czego, na podstawie umów z akcjonariuszami, ponad 30 mln mln zł poszłoby na zaspokojenie wierzytelności głównych udziałowców. Tymczasem wynagrodzenie firmy budowlanej to 140 mln mln zł — twierdzi Kacper Żak, analityk DI BRE Banku.

Być może Triton liczył na sfinansowanie budowy z przedpłat klientów. Ostatnio klienci przestali jednak kupować mieszkania, które są na etapie fundamentów — tak jak w Triton Park — bo na rynku mają coraz większy wybór mieszkań gotowych do wprowadzenia.

— Czekamy na informacje o zakończonej wczoraj emisji nowych akcji. Jej klapa może okazać się klapą całego dewelopera — dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu