Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Centrostal

+2,2%

Grupa drobnych akcjonariuszy rzuciła rękawicę Przemysławowi Sztuczkowskiemu, właścicielowi stalowego imperium. Inni gracze chcą to wykorzystać, dlatego kurs gdańskiej spółki rósł już drugą sesję z kolei.

W środę walory Centrostalu drożały nawet o 19,1 proc., do 6,80 zł, a właściciela zmieniło 474 tys. akcji, stanowiących 1,3 proc. kapitału zakładowego. Wczoraj zwyżka sięgała nawet 5 proc. Wzmożone zainteresowanie spółką zbiegło się z zaskarżeniem przez grupę drobnych akcjonariuszy uchwały grudniowego NWZA, która stanowiła o połączeniu Centrostalu ze spółką Złomrex Steel Services. Kwestią sporną pozostaje parytet wymiany akcji obu firm. Drobni twierdzą, że przeszacowano aktywa ZSS, m.in. austriackiej firmy VoeastAlpine Stahlhandel.

DGA

–4,9%

Wejście do obrotu praw do akcji zweryfikowało wycenę DGA. Po wzrostach wywołanych pojawieniem się w akcjonariacie Romana Karkosika nie ma już śladu.

Wczoraj po raz pierwszy można było handlować walorami serii H, wyemitowanymi przez firmę doradczą. W emisji akcji DGA wziął udział Roman Karkosik, znany inwestor giełdowy. Informacja o tym, że kupił on część praw poboru, dotarła na rynek pod koniec listopada i wywołała skokowy wzrost notowań spółki z niespełna 7 zł do ponad 9 zł. Przed oficjalnym komunikatem cena w cztery dni wzrosła z 5,13 do 6,88 zł (+34 proc.). Wczoraj za akcje spółki płacono 5,60 zł, a za prawa 5,43 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane