Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 08-01-2008, 00:00

BBI Development

-1,4%

Dobre informacje z obozu dewelopera wystarczyły na nieśmiały atak na opór przy 1,50 zł. Dopóki nie poprawią się nastroje wokół branży, na trwałe wybicie nie ma co liczyć. Wczoraj w pierwszej godzinie spadek kursu BBI sięgał ponad 4 proc. Później udało się powrócić do wartości z piątkowego zamknięcia (1,39 zł), ale wciąż brakuje kilku procent do oporu przy 1,50 zł, którego nie udaje się sforsować od blisko dwóch miesięcy. Nie pomogła informacja o przekroczeniu progu 5 proc. przez BPH TFI ani zapowiedź zakupu kolejnych działek. Pozytywny wydźwięk tych komunikatów równoważyło to, że władzom funduszu nie udało się przekonać instytucji finansowych do objęcia akcji w ramach podwyższenia kapitału. Ostatecznie część oferowanych walorów kupił tylko fundusz BB Investment, będący głównym akcjonariuszem dewelopera.

FON

+22,2%

Dla inwestorów podział wartości nominalnej akcji bydgoskiej spółki okazał się tematem jeszcze nieogranym. Kurs rósł bardzo mocno, a obroty były wczoraj ogromne. W pewnej chwili pod względem wartości handlu lepsze od FON były tylko CEZ i KGHM.

Formalnie od środy w obrocie znajdzie się 1,493 mld akcji Fonu — 10 razy więcej niż obecnie. Spekulacyjne pompowanie kursu spółki trwa od sześciu sesji, w czasie których notowania wzrosły z 0,41 zł do ponad 0,70 zł, a więc o 70 proc. Przy dzisiejszej cenie kapitalizacja przekracza 100 mln zł.

Complex

-3,4%

Uczestnicy ubiegłorocznej oferty publicznej akcji łódzkiego producenta łożysk tocznych liżą rany, bo kurs znajduje się 30 proc. poniżej ceny emisyjnej. W przeprowadzonej w listopadzie ofercie walory Compleksu szły po 5 zł. Firma zyskała wtedy niespełna 19 mln zł. Zamierza je przeznaczyć na akwizycję i budowę centrum logistycznego. Debiut zbiegł się z fatalnymi nastrojami na giełdzie, a później nawet przez chwilę notowania nie wyszły ponad cenę emisyjną. Dziś akcje kosztują 3,75 zł.

Według prognoz na 2007 r., przychody firmy miały sięgnąć 96 mln zł (wzrost o 124 proc. r/r), EBITDA 13 mln zł, a zysk netto 8 mln zł (w 2006 r. było to ledwie 95 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu