Giełdy na Wall Street słabo rozpoczęły nowy tydzień

Przemek Barankiewicz
01-07-2002, 16:18

Dobre nastroje na amerykańskich giełdach trwały tylko pół godziny. Inwestorzy nieoczekiwanie źle odebrali dane o aktywności sektora wytwórczego w czerwcu. Indeks ISM wzrósł po raz szósty z rzędu i to nieznacznie mocniej od prognoz. Rynkowi to nie wystarczyło, a spadkom przewodzą spółki high-tech.

Traci Johnson & Johnson, producent m.in. kosmetyków. Władze USA nie dopuściły na rynek udoskonalonej wersji Risperdalu, leku na schizofrenię.

O blisko 10 proc. wzrósł kurs Tyco International. Konglomerat z siedzibą na Bermudach, którego księgi są obiektem śledztwa, wprowadzana na rynek CIT, swoją gałąź finansową. Rynek docenia determinację zadłużonej na 27 mld USD spółki, która nie przesunęła oferty, mimo niekorzystnej sytuacji rynkowej.

Wśród spółek z indeksy Dow Jones najlepsze są papiery innego konglomeratu – 3M. Spółka, która ma największy wpływ na wartość DJ, podniosła prognozy na II kwartał.

Istotnym dla rynku wydarzeniem jest także jedno z największych przejęć w przemyśle obronnym. Northrop Grunman traci ponad 2 proc. po informacji o zamiarach przejęcia spółki TRW za 7,8 mld USD.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdy na Wall Street słabo rozpoczęły nowy tydzień