Giertych: mamy z premierem wspólną wizję oświaty

opublikowano: 11-01-2007, 18:00

Minister Edukacji ocenił po spotkaniu z premierem, że szef rządu podziela jego wizję zmian w oświacie.

Premier Jarosław Kaczyński spotkał się w czwartek z ministrami: obrony narodowej - Radosławem Sikorskim, edukacji - Romanem Giertychem i zdrowia - Zbigniewem Religą. Giertych ocenił po spotkaniu, że szef rządu podziela jego wizję zmian w oświacie.

Od kilku tygodni premier prowadzi przegląd pracy resortów. Po jego zakończeniu szef rządu przedstawi ministrom zalecenia dotyczące najważniejszych dla ich resortów działań w tym roku. Być może efektem przeglądu będą także zmiany personalne.

Po rozmowie z premierem, Giertych powiedział dziennikarzom, że spotkanie kierownictwa jego resortu z szefem rządu było "bardzo dobre", a on sam ma wrażenie, że otrzymał "bardzo dobrą ocenę". Była to ocena opisowa - mówił - "pan premier nie wystawia stopni" .

"Myślę, że mamy wspólną wizję zmian w oświacie. Nawet jeżeli się czasem różnimy, to potrafimy wzajemnie się do pewnych rzeczy przekonać" - dodał Giertych.

W trakcie rozmów z ministrami szef rządu chce sprawdzić, jak wygląda realizacja planów rządu w poszczególnych ministerstwach, a także jak ministrowie radzą sobie z wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej.

W tym tygodniu premier ma spotkać się jeszcze z ministrami: transportu - Jerzym Polaczkiem, finansów - Zytą Gilowską oraz szefem MSWiA - Ludwikiem Dornem.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane