Gino Rossi zanotowało gigantyczne straty

opublikowano: 01-10-2018, 08:04

Ponad 51 mln zł wyniosła w pierwszym półroczu 2018 r. strata netto Gino Rossi, zanotowana na działalności kontynuowanej i zaniechanej.

Ta pierwsza wygenerowała 18,6 mln zł straty, wobec 2,6 mln zł zysku przed rokiem. Wynik działalności zaniechanej (-32,4 mln zł) to rezultaty Simple Creative Products, spółki przeznaczonej na sprzedaż (chętni na nią to Monnari Trade i właściciel marki 4F).

Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi
Zobacz więcej

Tomasz Malicki, prezes Gino Rossi Fot. Marek Wiśniewski

Przychody spadły o 9,4 proc. do 87,1 mln zł, a EBITDA to -9,7 mln zł (przed rokiem było 8,2 mln zł zysku netto).

"W pierwszym półroczu 2018 roku Jednostka Dominująca odnotowała spadek przychodów ze sprzedaży i marży na sprzedaży, co miało wpływ działalność operacyjną Spółki oraz na jej płynność finansową. Opóźnienia w zapłacie zobowiązań handlowych skutkują opóźnieniami kolejnych dostaw materiałów i usług, a to z kolei opóźnia proces produkcji. W celu minimalizacji problemów płynnościowych w pierwszym półroczu 2018 roku Jednostka Dominująca poprawiła rotację starego zapasu oraz spływu należności od odbiorców co pozwoliło na poprawę przepływów z działalności operacyjnej w porównaniu do poprzedniego roku mimo pogarszającego się wyniku netto" - podała spółka w raporcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu