Goldman Sach szykuje się do wyjścia z Rosji

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 10-03-2022, 16:15

Jeden z największych amerykańskich banków inwestycyjnych, Goldman Sachs poinformował, że szykuje się do zamknięcia swojej działalności w Rosji. To pierwszy z gigantów bankowych z Wall Street decydujący się na taki krok.

fot. Scott Eells/Bloomberg

Opublikowane wcześniej oświadczenie w formie e-mailowej zostało następnie potwierdzone przez rzeczniczkę banku.

Goldman Sachs likwiduje swoją działalność w Rosji zgodnie z wymogami regulacyjnymi i licencyjnymi – powiedziała przedstawicielka Goldman Sachs. Podkreśliła, że w interesie swoich klientów bank koncentruje się na zamykaniu wcześniej istniejących zobowiązań. Podczas gdy Goldman opuszcza Rosję, firma nadal handluje wierzytelnościami korporacyjnymi powiązanymi z tym krajem, pozostają w roli animatora rynku.

Goldman już przeniósł część swojego moskiewskiego personelu do Dubaju.

Eksperci wskazują, że amerykańskie banki mają relatywnie niską ekspozycję na Rosję. W przypadku Goldman Sachs szacowana jest na około 940 mln USD, z czego 650 mln w kredytach (dane na koniec 2021 r.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane