Golf zamiast kopalni

RAV
opublikowano: 16-11-2010, 00:00

Śląski biznesmen łączy hobby z biznesem. Za 150 mln zł buduje pole golfowe i osiedle domów.

Śląski biznesmen łączy hobby z biznesem. Za 150 mln zł buduje pole golfowe i osiedle domów.

Armada Development, deweloper wydzielony w 2008 r. z GC Investment, kierowanej przez Michała Golego firmy z branży nieruchomości, zamyka pierwszy etap inwestycji za około 150 mln zł.

— W centrum Bytomia na powierzchni 100 ha powstaje pełnowymiarowe pole golfowe, pierwsze w Polsce budowane na terenie byłej kopalni (Szombierki). W sąsiedztwie znajdzie się osiedle domów jednorodzinnych. Gotowy jest już driving range, czyli szkółka do nauki gry. Pierwsze trzy dołki zostaną ukończone w 2011 r., podobnie jak pierwszy etap osiedla, czyli około 50 domów — mówi Tomasz Godziek, dyrektor marketingu w GC Investment.

Docelowa liczba domów nie została jeszcze ustalona.

— Teren jest tak duży, że zmieściłoby się ich nawet 200, wszystko zależy od popytu — zaznacza Tomasz Godziek.

Zakończenie inwestycji, która ma być finansowana z emisji obligacji Armady Development, planowane jest najpóźniej za pięć lat.

— W tym roku zakończyliśmy emisję, która przyniosła 12 mln zł. Przygotowujemy się do kolejnej, znacznie większej: liczymy na 50 mln zł. Całość przeznaczymy na inwestycję — mówi Tomasz Godziek.

Dołożyła się też firma Toya (Tomasz Godziek nie chce powiedzieć, ile), znany dystrybutor elektronarzędzi, która ma za sobą podobną inwestycję we Wrocławiu.

Osiedle ma być ekologiczne — ogrzewane wodami termalnymi.

— Pracujemy nad systemem odzyskiwania energii z wód kopalnianych. W Polsce to nowość, ale Holendrzy już to robią — twierdzi Tomasz Godziek.

Spółka szuka partnera technologicznego i finansowego do wdrożenia systemu.

Skąd pomysł na inwestycję? Z nieszablonowego myślenia prezesa Golego i jego miłości do golfa.

— Kiedy kilka lat temu kupowaliśmy działkę pod inwestycje, wiele osób pukało się w czoło, słysząc, co chcemy budować, ale za kilka lat w Polsce nastąpi boom związany z grą w golfa — mówi Tomasz Godziek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane