Google ma swoją kartę płatniczą

ŁO
opublikowano: 22-11-2013, 06:22

Użytkownicy usługi Google Wallet będą mogli korzystać także z fizycznej karty płatniczej. Kartą Google'a można zapłacić w np. w sklepie.

Google, właściciel najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej, wprowadza swoją fizyczną kartę płatniczą. Gigant nowych technologii korzysta w tym z pomocy MasterCard. 

Tak wygląda karta płatnicza koncernu Google (źródło: googlecommerce.blogspot.com)
Tak wygląda karta płatnicza koncernu Google (źródło: googlecommerce.blogspot.com)
None
None

Karta jest połączona z Google Wallet, aplikacją i systemem płatniczym rozwijanym przez firmę z Mountain View. Portal AllThingsD podaje, że kartę będzie można wykorzystywać w bankomatach, bankach i wszędzie tam, gdzie są akceptowane karty sygnowane przez MasterCard.  

Fizyczna karta Google'a zapewnia klientom dostęp do środków zgromadzonych na ich koncie Google Wallet. Firma zapewnia, że karta jest całkowicie bezpłatna i nie będą pobierane za jej użytkowanie żadne miesięczne lub roczne opłaty, ale dostępna jest tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, którzy mogą zamówić ją poprzez swoje konto w Google Wallet.  

Agencja informacyjna Reuters przypomina na swojej stronie internetowej, że karta może zapewnić koncernowi Google cenne informacje na temat zakupowych zwyczajów konsumentów.

Rzeczniczka internetowego koncernu potwierdziła, że informacje na temat transakcji dokonywanych nową kartą, w tym opis zakupionych towarów, kwota transakcji, a także nazwa i adres sprzedawcy, będą wykorzystywane przez Google w celu dopasowania usług i reklam do użytkownika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane