Czytasz dzięki

Google przekaże 25 mln USD na społeczną AI

PAP/DI
opublikowano: 31-10-2018, 13:24

Google obiecało zainwestować 25 mln USD w rozwój etycznej sztucznej inteligencji (AI) która pomoże w rozwiązywaniu problemów handlu ludźmi, ochrony środowiska czy likwidacji skutków katastrof naturalnych - poinformował serwis Gizmodo.

Kwota 25 mln USD ma zostać rozdzielona w ramach grantu przyznawanego przez Google odpowiedzialnym społecznie firmom i organizacjom pozarządowym, które zdecydują się wziąć udział w konkursie „AI Impact Challenge”. W ramach konkursu realizowane mają być projekty wykorzystania sztucznej inteligencji na rzecz dobra społecznego. Chęć udziału w konkursie można zgłaszać do 22 stycznia przyszłego roku.

Google podkreśliło, że program "AI for Social Good" (Sztuczna inteligencja dla dobra społecznego), którego elementem jest konkurs, nie ma być odpowiedzią na udział firmy w projekcie Maven realizowanym we współpracy z Pentagonem, który wcześniej wzbudził kontrowersje.

Szef działu Google zajmującego się pracami nad sztuczną inteligencją Jeff Dean zaznaczył, że obecnie "wszyscy borykamy się z pytaniami na temat tego, jak powinna być stosowana sztuczna inteligencja". Jak dodał, technologia ta posiada "prawdziwy potencjał zmieniania ludzkiego życia na lepsze". 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP/DI

Polecane

Tematy