Czytasz dzięki

Google uczy mamy zakładać start-upy

ŁO
opublikowano: 26-02-2014, 17:48

Bloomberg opisuje program szkoleń prowadzonych przez Google dla matek z Izraela. Podobny projekt ma ruszyć w marcu w Polsce.

Kobiety z małymi dziećmi na rękach otoczone są zabawkami, a wokoło na kolorowych materacach bawią się też nieco starsze pociechy. Czy to plac zabaw? Nie, tak wygląda kurs prowadzony przez Google.  

Zobacz więcej

Uczestniczki szkolenia w Tel Avivie fot. Bloomberg

Internetowy gigant prowadzi program o nazwie „Campus for Moms”, który jest cyklem dziewięciu spotkań. Matki mają nauczyć się zakładać swoje biznesy. Agencja Bloomberg opisuje działanie programu w Tel Avivie, ale podaje też, że niedługo podobne przedsięwzięcie ma ruszyć w Polsce.  

- Nasz program skierowany jest do mam przebywających na urlopach macierzyńskich, wychowawczych, a także mam obecnie niepracujących ale – i co najważniejsze – chcących założyć własną firmę, w bardzo niedługim czasie - czytamy na oficjalnym blogu Google Polska

Zajęcia w Polsce rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca. Panie będą się spotykały w piątki w biurach Google na Rynku Głównym w Krakowie. Koncern poinformował, że do udziału w kursie zaprosi tylko 10-12 kobiet spośród tych, które wyślą swoje zgłoszenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane