Google zablokowało Xiaomi przez wpadkę z kamerą

opublikowano: 03-01-2020, 12:13

Google zablokowało możliwość współpracy niektórych swoich urządzeń z kamerami dozoru Xiaomi po tym jak okazało się, że użytkownicy widzą obraz z domów obcych ludzi, donosi The Telegraph.

Amerykański gigant technologiczny zareagował na doniesienia użytkowników publikowane w Internecie.

- Kiedy uruchomiłem kamerę Xiaimi w moim centrum Google, pojawiły się obrazy z domów innych ludzi – napisał jeden z nich na serwisie Reddit.

Opublikował także nagranie dowodzące błędnej transmisji obrazu.

Amerykańska spółka zdecydowała o zablokowaniu współpracy kamer Xiaomi z Google Nest Hub, a także oprogramowaniem Assistant.

Rzecznik Google poinformował, że spółka współpracuje z Xiaomi w sprawie wprowadzenia koniecznych poprawek. Rzecznik chińskiej spółki przyznał, że są problemy z Mi Home Security Camera podczas współpracy z Google Home. Ujawnił, że mógł je mieć ponad tysiąc użytkowników.

The Telegraph zwraca uwagę, że incydent pojawia się w momencie kiedy rosną obawy dotyczące kamer podłączonych do Internetu.  które były już wykorzystywane przez hakerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane