Google zaprezentował Androida 9 Pie

  • DI
opublikowano: 07-08-2018, 20:45

Google wypuściło na rynek nową wersję systemu Android. Najnowsze oprogramowanie dostępne jest obecnie tylko dla smartfonów Pixel.

Zobacz więcej

Android 9 Pie

Google

Nowa wersja systemu ma oferować m.in. większą żywotność baterii i zapowiadaną przez Google funkcję Digital Wellbeing - podał serwis Ars Technica.

Android 9 Pie będzie miał również zmieniony interfejs i panel powiadomień w postaci ekranu ostatnio używanych aplikacji.

Koncern ocenia nową wersję popularnego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych jako kluczową. Za powód zaskoczenia niespodziewaną, poniedziałkową premierą Ars Technica podaje datę ostatniego przeglądu Androida P, który odbył się 12 dni temu i krążące po sieci pogłoski o publikacji aktualizacji ustalonej na 20 sierpnia.

Android 9 Pie ma być wyposażony w funkcje sztucznej inteligencji. Dzięki opartej na nich umiejętności uczenia się nawyków użytkownika, będzie wiedział, które aplikacje są dla niego ważne i które powinny pozostać w danym momencie otwarte.

Po aktualizacji do najnowszej wersji system, poza analizą natężenia światła, będzie również brał pod uwagę upodobania użytkownika względem jasności ekranu. Jeśli zauważy, że właściciel urządzenia w określonych sytuacjach zmienia podświetlenie ekranu, nauczy się robić to z wyprzedzeniem. Ta funkcja pozwoli również na większą wydajność baterii.

Nowy Android dysponuje również kolejną wersją beta funkcji Digital Wellbeing. Ma ona pozwolić użytkownikom na kontrolę czasu spędzanego na korzystaniu z poszczególnych aplikacji. Jeśli użytkownik chce ograniczyć czas poświęcany na korzystanie z danych programów, może nałożyć limity na poszczególne aplikacje. Po przekroczeniu wyznaczonego wcześniej czasu, system Android Pie wygasi jej ikonę i nie pozwoli uruchomić programu.

Google zapowiedziało też, że niektóre systemy na licencji OEM, przeznaczone dla innych telefonów niż Pixel, powinny otrzymać nową wersję do końca tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy