Gorąca spólka na dziś

KZ
opublikowano: 23-02-2007, 00:00

Elektromontaż Warszawa

6,66 zł

W poniedziałek walne Elektromontażu Warszawa. Zdecyduje o zmianie nazwy spółki, emisji z wyłączeniem prawa poboru oraz sprzedaży części przedsiębiorstwa. Największymi beneficjentami będą Elżbieta Sjöeblom i — w mniejszym stopniu — Krzysztof Kosiorek, którzy za nowe akcje wniosą aportem udziały w spółce Mostostal Export-Dom. Żeby uchwały zostały przegłosowane, Park Bronisze, kontrolowany przez Elżbietę Sjöeblom, musi zejść poniżej 33 proc. udziałów w kapitale. Inaczej głosy pozostaną nieme, bo Bronisze nie ogłosiły wezwania do sprzedaży ułamka procenta akcji, jakiego jeszcze na początku roku brakowało im do progu 66 proc.

Od tego czasu główny akcjonariusz sprzedał na rynku ponad 2 mln akcji, które dają blisko 25 proc. kapitału. Odbierały je mocne ręce czy raczej giełdowa drobnica? Kurs w tym okresie zachowywał się dość stabilnie. Nie zmienia to jednak faktu, że zachowanie głównego akcjonariusza powinno skłaniać inwestorów do zachowania ostrożności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu