Gorące akcje

DI
opublikowano: 06-01-2010, 00:00

gorĄce akcje

W tym przypadku nie ma mowy o żadnych fundamentach ani o technice. Gigantyczne prawo poboru rzędu 80 proc. wpłynęło na krótkoterminowe upłynnienie kursu, a dodatkowo spółka zbliżyła się do grona ulubieńców spekulantów. Dość płynna i niska cena akcji zwiększa zmienność.

Fundamentalnie można tylko stwierdzić, że dzięki emisji zmniejszy się zadłużenie poprzez rozliczenie pożyczki od właściciela, ale w żadnym wypadku nie uzasadnia to aż takiego optymizmu.

Nie sądzę też, aby wtorkowy wzrost kursu Boryszewa był wynikiem wracającej mody na emisje z prawem poboru. Te bowiem cieszą się zainteresowaniem wtedy, gdy spółka emituje akcje pod konkretne plany, a w przypadku Boryszewa większych zmian nie widać. A może to magia nazwiska Romana Karkosika? Trudno w tej chwili o jednoznaczną ocenę, ale jeśli rzeczywiście tak jest, to tylko potwierdzałoby spekulacyjny charakter wzrostów.

Paweł Cymcyk, analityk AZ Finanse

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu