Gorące akcje i indeks

SG
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

KGHM bez premii będzie balastem

KGHM bez premii będzie balastem

Dziś jest ostatni dzień notowania akcji KGHM z prawem do dywidendy. WZA miedziowego kombinatu uchwaliło wypłatę 17 zł na jeden walor. Teoretycznie o taki poziom skorygowany powinien zostać kurs walorów spółki. Giełda będzie notować zmiany kursu akcji spółki w trakcie sesji od wartości skorygowanej o wysokość dywidendy. Przy wczorajszym kursie KGHM na poziomie 124,4 zł byłoby to 107,4 zł. W rezultacie wycena spółki może rosnąć jeśli inwestorzy zdecydują się na kupowanie akcji po tej cenie i wyżej, ale już bez prawa do udziału w zyskach.

Inaczej będzie w przypadku indeksu WIG20, w którego portfelu akcje KGHM mają duże znaczenie. Notowania wskaźnika nie uwzględniają korekty o prawo do dywidendy. Korekta kursu KGHM może odbić się na wartości WIG20 spadkiem nawet o 50 pkt. Indeks, który mozolnie wspina się na nowe szczyty hossy, będzie miał więc jeszcze jedną przeszkodę na drodze do psychologicznego poziomu 4 tys. pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu