Gorące lato CD Projektu i 11bit

opublikowano: 28-05-2018, 22:00

Producenci gier przygotowują się na sierpniowe największe targi gier komputerowych w Europie.

Akcjonariusze i fani gier CD Projektu wyczekują na czerwcowe targi gier E3 w Los Angeles, na którym oczekują, ze spółka przedstawi trailer i gameplay wyczekiwanego długo „Cyberpunka 2077”. Tymczasem w sierpniu szykują się nie mniejsze emocje. Na największych w Europie targach gier — Gamescom — w niemieckiej Kolonii spółka według oficjalnych zapowiedzi ma zaprezentować grę typu RPG (Role Playing Game). CD Projekt wynajął dwa stoiska. Dodatkowym smaczkiem jest nieoficjalna informacja, że na targach ma się pojawić też Mike Pondsmith, współtwórca gry „Cyberpunk”, którą po raz pierwszy zaprezentowano w sierpniu 1988 r., czyli w trakcie targów w Kolonii wypadnie 30. rocznica tego wydarzenia.

Zobacz więcej

Fot. Wolfgang Rattay-Forum

Na Gamescomie wśród wielu polskich wystawców, zaprezentuje się 11bit studios. Planuje odsłonić kolejne nowości związane z najnowszym hitem: grą „Frostpunk”. Zapewne przedstawi też, co jeszcze planuje zrobić z grą „This War of Mine”. Będzie także pokazywać grę „Children of Morta” ze swojego portfela, której producentem jest Dead Mage. Premiera gry planowana jest w drugiej połowie tego roku.

Tymczasem we wtorek zadebiutuje inna gra, której wydawcą jest giełdowa spółka. To stworzona przez przez hiszpańskie studio Digital Sun gra „Moonlighter”. 11 bit już wcześniej informowało, że spodziewa się znacząco większych przychodów z tej gry niż z innej wydanej przez siebie — „Beat Copa”, który miał premierę w ubiegłym roku. Obecnie wishlista „Moonlightera” jest dużo wyższa niż w dniu premiery „Beat Copa”, kiedy lista chętnych przekraczała 20 tys. W przeciwieństwie do „Beat Copa”, „Moonlightera” będzie wydany na wielu platformach.

W Kolonii zapowiedziało się już blisko 20 wystawców z Polski. Wśród nich takie firmy jak np. Jujubee, QubicGames, Forever Entertainment, Techland, G2A, czy…. Cinkciarz.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu