Gorące spółki na dziś

ADM
opublikowano: 17-01-2007, 00:00

Hoop

26,49 złDziś akcjonariusze spółki będą głosować w sprawie emisji od 2 do 5 mln akcji. Choć prezes Dariusz Wojdyła i wiceprezes Marek Jutkiewicz wspólnie kontrolują ponad 70 proc. akcji producenta napojów, przegłosowanie emisji wcale nie jest pewne. Rynek spekuluje o przejęciu spółki (faworytem jest duński Royal Unibrew). Tymczasem emisja ma być skierowana nie do wskazanych inwestorów, a do dotychczasowych akcjonariuszy (z prawem poboru). Jeśli do niej dojdzie, do spółki może wpłynąć do 50 mln zł. Cena emisyjna ma być bowiem zbliżona do rynkowej. Od miesiąca kurs spółki jest stabilny.

Praterm

39,00 złW środę warto zwrócić uwagę zachowanie akcji Pratermu. Edward Kowalewski, prezes tej spółki, zapowiedział wzrost zysku w 2007 r. Szef Pratermu przewiduje, że zysk netto będzie znacznie większy niż 18,3 mln zł planowane w ubiegłym roku. Przychody ze sprzedaży grupy wzrosną o kilka proc. Depesza PAP w tej sprawie ukazała się wczoraj późnym południem i od razu wywołała skok notowań spółki. Przez cztery godziny (od 11.48 do 15.48) nie zawarto ani jednej transakcji, a spółka taniała o 3,1 proc. Po wypowiedzi prezesa kurs zareagował błyskawicznym skokiem. Na zamknięciu zyskiwała już 1,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy