Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 09-03-2007, 00:00

Eldorado

96 zł

Tak dużej wymiany walorów, jak na wczorajszej sesji, akcjonariusze Eldorado nie widzieli od połowy maja ubiegłego roku. Wtedy właściciela zmieniło 134 tys. akcji i był to ostatni akt entuzjazmu po informacji o planach przejęcia grupy BOS. Wczoraj duże obroty nakręciło kilka umówionych transakcji, ale kurs ani drgnął. Przed tygodniem zarząd firmy zapowiedział przeprowadzenie przed wakacjami emisji wartej 100-150 mln zł. Nie wiadomo jeszcze, czy obecnym akcjonariuszom będzie przysługiwało prawo poboru.

Fortis Bank

300 zł

Znikoma płynność akcji Fortisu pozwala na znaczne skoki kursu. Paliwem, które napędza wzrosty notowań banku, są szczegóły dotyczące mariażu z Dominet Bankiem. Było o nim wiadomo już od października, ale dopiero przedwczoraj zgodę na przejęcie wydała Komisja Nadzoru Finansowego. Kontrolowany przez Belgów bank w 2006 r. zarobił na czysto 108 mln zł. Według wczorajszego kursu wyceniany jest na ponad 4,3 mld zł. Co ma to wspólnego z fundamentami? Wskaźnik cena do zysku przekracza 40 i jest niemal dwukrotnie wyższy, niż średnia sektora, wskaźnik cena do wartości księgowej przekracza średnią o połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy