Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 20-03-2007, 00:00

LZPS Protektor

4,32 zł

Dziś debiut 9,4 mln akcji spółki, które wcześniej notowane były jako prawa do akcji. Papiery te pochodzą z ubiegłorocznej emisji. Firma specjalizująca się w produkcji butów dla wojska przeprowadziła publiczną ofertę akcji serii C z prawem poboru po 1,04 zł. Dzięki temu ma pieniądze na inwestycje. Spółka obuwnicza chce przejmować inne firmy. Mówi się, że LZPS szykuje się do kupna udziałów znaczącego gracza na swoim rynku.

Rafako

10,86 zł

Wtorek jest ostatnim dniem handlu prawami poboru spółki. Rafako szykuje się do emisji 52,2 mln akcji serii I po 2 zł. Pieniądze chce przeznaczyć na przejęcia, inwestycje oraz na kapitał obrotowy. Do końca roku zamierza wydać na akwizycje firm z branży elektroenergetycznej w kraju i za granicą od 30 do 80 mln zł. Z raportu sporządzonego 7 marca przez DI BRE Banku wynika, że akcje producenta kotłów są warte 10 zł. DM Penetrator wycenia papiery spółki (raport z 14 marca) na 12,40 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu