Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 28-03-2007, 00:00

Centrostal Gdańsk

23,22 zł

Akcje firmy tanieją od dwóch dni. Wczoraj w trakcie sesji traciły nawet kilkanaście proc. To może być efekt emisji i wyceny DM PKO BP. Oferujący akcje nowej emisji spółki wycenił walory Centrostalu na 9 zł metodą porównawczą i na 10,5 zł metodą DCF. Przed dwoma dniami za akcje płacono około 30 zł. W wycenie oferujący uwzględnił już jednak nową emisję z maksymalną ceną 7,30.

Zapisy na 3 mln akcji nowej emisji w transzy indywidualnej kończą się jutro. Pojutrze kończy się book-building na 27 mln nowych walorów w transzy instytucjonalnej. Dystrybutor stali szacuje, że z emisji uzyska od 109 do 219 mln zł.

Ceramika Nowa Gala

5,90 zł

W piątek akcjonariusze mają zdecydować o nowej emisji akcji firmy produkującej płytki ceramiczne. Spółka z Końskich chce wyemitować maksymalnie 27 mln walorów serii U. Teraz kapitał zakładowy Nowej Gali dzieli się na nieco ponad 38 mln akcji. Pieniądze z oferty publicznej przeznaczone będą na sfinansowanie przejęcia Ceramiki Gres. Nowa Gala zamierza kupić 100 proc. akcji tej spółki za 77,65 mln zł. Ostateczny termin, w którym transakcja może dojść do skutku, w umowie określono na 15 października tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu