Gorące spółki na dziś

MZ, SG
opublikowano: 29-03-2007, 00:00

Zachodni NFI

5,86 zł

Jutro do obrotu wejdzie 85,38 mln nowych akcji serii B spółki. Fundusz rozpoczyna inwestycje deweloperskie. Na początku przyszłego roku spółka celowa należąca do Zachodniego rozpocznie na warszawskiej Pradze budowę osiedla z mieszkaniami o powierzchni użytkowej 140 tys. metrów kwadratowych. Jej wartość szacuje się na 600–800 mln zł. Spółka rozpoczyna też wkrótce rewitalizację budynków warszawskich Zakładów Optycznych. Fundusz spodziewa się także pieniędzy ze sprzedaży działki przy ul. Hożej w centrum Warszawy. Nieruchomość sprzedano w połowie 2006 r. za 58 mln zł brutto.

Żurawie Wieżowe

32,65 zł

Po silnych wzrostach doszło do realizacji zysków z akcji spółki. Mimo korekty zyski akcjonariuszy w ciągu ostatnich pięciu sesji i tak są imponujące. Kurs w tym czasie wzrósł o 16 proc. Spółka nie szczędziła inwestorom w pierwszym kwartale dobrych informacji, a kurs szybował wysoko na fali budowlanej hossy. Do przejęcia firmy Żuraw co prawda nie dojdzie, ale emitent wsparty kapitałem z giełdy systematycznie kupuje nowe maszyny. Na gorącym rynku akcji Żurawi w najbliższych dniach trzeba spodziewać się dużych wahań ceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ, SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu