Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

Grajewo

69 zł

Dziś spółka opublikuje wyniki z I kwartału. Oczekiwania są duże. Analitycy DM PKO BP są zdania, że popyt na płyty decyduje o pełnym wykorzystaniu mocy grupy. W IV kwartale 2006 r. firma osiągnęła rekordowe przychody — 360 mln zł. Według analityków, w I kwartale ten rezultat mógł zostać powtórzony. Pomimo wzrostu cen surowca liczą oni na wyższy zysk netto, który w porównaniu z IV kwartałem nie był obciążony kosztami programu menedżerskiego sięgającymi 7,5 mln zł. Prognozy DM PKO BP mówią o ponad 28 mln zł zysku.

Pekao

271,70 zł

Za dwa dni bank zaprezentuje osiągnięcia I kwartału. Analitycy DM Millennium spodziewają się dwucyfrowej dynamiki przyrostu wartości portfela kredytów oraz depozytów. Ich zdaniem, powinno to korzystnie zwiększyć wynik odsetkowy o 11,2 proc., a wynik z tytułu prowizji o 5,5 proc. Jednocześnie specjaliści zakładają niewielki przyrost kosztów działalności, co w połączeniu z utrzymaniem rezerw na poziomie z 2006 r. może oznaczać wypracowanie rekordowego w historii banku zysku. Od kilku sesji rekordowy jest też poziom kursu Pekao na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy