Gorące spółki na dziś

SG
16-05-2007, 00:00

NETIA

Jest szansa, że inwestorzy łaskawszym okiem spojrzą na akcje alternatywnego operatora. Pomimo obaw o dynamikę Play, nowa sieć komórkowa pokazała pierwsze obiecujące wyniki. Po siedmiu tygodniach od startu Play pozyskał ponad 100 tys. klientów. Wcześniejsze prognozy mówiły o 0,5 mln klientów do końca roku. Teraz firma podniosła te szacunki do 0,75 mln i jednocześnie do 1 mln w ciągu 12 miesięcy. Średni przychód na klienta wynosi 126,3 zł i jest zdecydowanie wyższy od średniej rynkowej. W rezultacie operator ma w 2007 r. wypracować 350 mln zł przychodów, a już 1,5 mld zł w następnym roku.

JAGO

18 maja odbędzie się walne zgromadzenie dystrybutora mrożonek. Akcjonariusze będą decydować o zmianach w radzie nadzorczej i uchwaleniu emisji 15,14 mln akcji z prawem poboru po 3 zł. Emitent jest jednym z ulubieńców giełdowych graczy w tym roku. Wszystko przez pojedynek o przejęcie spółki między Mispolem a klanem znanej inwestorki Elżbiety Sjöblom. Z jej inicjatywy dojdzie do walnego, gdzie znów odbędzie się pojedynek o kontrolę nad firmą. Warto przypomnieć, że Jago osiągnęło dobre wyniki w pierwszym kwartale roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś