Gorące spółki na dziś

ADM
opublikowano: 13-06-2007, 00:00

MOJ

Dziś na GPW zadebiutuje MOJ, producent sprzęgieł i urządzeń wiertniczych dla górnictwa. Spółka sprzedała w ofercie 3,35 mln akcji nowej emisji. Większość, bo aż 2,2 mln, trafiła do dużych inwestorów. 1,15 mln zaś znalazło się w transzy małych inwestorów, gdzie stopa redukcji wyniosła 96,9 proc. Cenę ustalono na maksymalnym poziomie, czyli na 6,30 zł. To oznacza, że firma uzyskała z emisji 21,1 mln zł brutto. Spółka chce rozwijać się m.in. wchodząc na nowe rynki, nie tylko górnicze. W planach ma także ekspansję zagraniczną.

Dom Development

Dziś do kieszeni właścicieli Dom Development, drugiego pod względem liczby sprzedawanych mieszkań dewelopera w Polsce, trafi 0,15 zł za każdą akcję. W sumie spółka wypłaci 3,68 mln zł. To niewiele, bo tylko w ostatnim kwartale skonsolidowany zysk netto wyniósł 37,37 mln zł. Firma potrzebuje jednak pieniędzy na projekty. Obecnie deweloper działa tylko w stolicy. Realizuje ponad 2,6 tys. mieszkań i apartamentów o wartości około 1,4 mld zł. Wartość kolejnych projektów to około 2,7 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu